Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

Зовнішні вступні іспити ЄВІ/ЄВВ

Вступники до аспірантури у 2025 році мають скласти такі зовнішні вступні іспити:

Єдиний вступний іспит (ЄВІ) – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва, яка передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника до здобуття третього рівня вищої освіти. За наявності спеціальних умов передбачених Правилами прийому до аспірантури ХНЕУ ім.С. Кузнеця в 2025 році випадках замість результатів ЄВІ (обох блоків) використовуються результати співбесіди з іноземної мови, яка проводиться в університеті.

Єдине вступне випробування з методології наукових досліджень (ЄВВ) – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).

Повна інформація про зазначені зовнішні іспити (в тому числі тестові питання) розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти .

Наказом Міністерства освіти і науки України від 25 березня 2025 року № 501 затверджено календарний план організації та проведення ЄВІ / ЄВВ для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва:

Етапи
Періоди
Основна сесія:
Додаткова сесія:
реєстрація заяв на участь в ЄВІ та ЄВВ,
02.05.2025р. – 23.05.2025р.
16.06.2025р. – 17.06.2025р.
проведення основної і додаткової сесій ЄВІ та ЄВВ,
07.07.2025р. – 28.07.2025р.
18.08.2025р. – 28.08.2025р.
отримання результатів
до 08.08.2025р.
до 03.09.2025р.

 

Реєстрацію на ЄВІ/ЄВВ здійснюють приймальні комісії ХНЕУ ім. С. Кузнеця та інших ЗВО (в зазначені вище терміни), після того як вступник заповнив та подав до приймальної комісії в електронній формі: Заяву-анкету для оформлення екзаменаційного листка.

Вступник не може бути зареєстрований для складання ЄВІ на здобуття ступеня доктора філософії (вступ на третій освітньо-науковий рівень), якщо він у 2025 році зареєструвався для складання  ЄВІ для вступу на другий магістерський рівень.

У додатковій та/або спеціально організованій сесіях ЄВІ матимуть змогу зареєструватися для складання ЄВІ/ЄВВ ті особи, які не змогли цього зробити під час основного періоду реєстрації.

Зареєстрований учасник отримає екзаменаційний листок, у якому буде зазначено дані для здійснення входу на його інформаційну сторінку «Кабінет учасника вступних випробувань до аспірантури», в якій він отримає запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування.

В зазначені терміни вступник в «Кабінеті учасника вступних випробувань до аспірантури» отримає результати вступних випробувань.

Серед обов’язкових умов допуску вступника до складання вступних випробувань, які проводяться в університеті (вступного іспиту зі спеціальності), є:

  • успішне складання ЄВВ з методології наукових досліджень у 2025 році;
  • успішне складання ЄВІ в 2023, або 2024, або 2025 роках з оцінкою за кожен з його блоків не менше ніж 150 балів (або, у передбачених Правилами прийому до аспірантури ХНЕУ ім.С. Кузнеця в 2025 році випадках, замість результатів ЄВІ (обох блоків) використовуються результати співбесіди з іноземної мови).

 

Документи, що подаються для вступу в аспірантуру (громадяни України)