Новий етап розвитку ХНЕУ ім. С. Кузнеця
Сьогодні доктор економічних наук, професор Тетяна Шталь офіційно вступила на посаду ректора Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, підписавши контракт відповідно до чинного законодавства. Для Університету це початок нового етапу розвитку, що поєднує інституційну стійкість, стратегічне бачення та відповідальність перед громадою і державою.
У межах початку виконання повноважень відбулися робочі зустрічі з Міністром освіти і науки України. Під час розмови з Міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим окреслено стратегічні пріоритети розвитку університету в умовах воєнного часу та повоєнного відновлення держави. Сторони визначили курс на посилення ролі ХНЕУ ім. С. Кузнеця як сучасного освітнього і наукового центру, що формує компетентності для економіки майбутнього, розвиває дослідницький потенціал та зміцнює міжнародну співпрацю. Окрему увагу приділено оновленню освітніх програм відповідно до потреб економіки, впровадженню принципу навчання впродовж життя та створенню умов, за яких молоді фахівці бачать професійну перспективу в Україні.
Практичні механізми реалізації визначених пріоритетів обговорено із заступником Міністра освіти і науки України Миколою Трофименком. Ключовою темою зустрічі став розвиток дуальної освіти та інтеграція освітнього процесу з потребами реального сектору економіки. Йшлося про поєднання академічної підготовки з професійною практикою, розширення партнерств із бізнесом і державними інституціями, а також про посилення відповідальності університету за формування якісного людського капіталу.
Тетяна Шталь наголосила:
«ХНЕУ ім. С. Кузнеця має стати університетом, що формує економічну спроможність держави. Освіта повинна надавати не лише фундаментальні знання, а й практичні інструменти для прийняття рішень, розвитку бізнесу, зміцнення громад і підтримки державної політики. Стратегічним пріоритетом є створення середовища, у якому молодь бачить професійну перспективу в Україні та свідомо обирає реалізовувати свій потенціал саме тут. Університет має бути простором можливостей, відповідальності та рішень, що працюють на відновлення й довгостроковий розвиток країни».
Колектив Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця вітає Тетяну Валеріївну з офіційним вступом на посаду ректора та бажає впевнених рішень, консолідації команди, натхнення й успішної реалізації стратегічних ініціатив задля сталого розвитку Університету.