Елвін Еліот Рот
Елвін Еліот Рот (Alvin Elliot Roth)
Біографія. Елвін Рот (Елвін Еліот Рот) народився 18 грудня 1951 р. у Нью-Йорку, США.
У 1971 році закінчив Школу Колумбійського університету інженерії та прикладних наук (Columbia University's School of Engineering and Applied Science) зі ступенем бакалавра в галузі дослідження операцій, що може пояснити його особливо практичний підхід до економіки.
Потім він закінчив Стенфордський університет (Stanford University), отримавши там магістра у 1973 році і доктора (Ph.D.) у 1974 році. також в області дослідження операцій.
Всі його ступені були в дослідженні операцій, в області інженерії, яка застосовує наукові принципи до вирішення управлінських проблем.
Після відходу зі Стенфорду, Рот продовжував викладати в Університеті штату Іллінойс (University of Illinois), який він покинув в 1982 році, щоб стати помічником професора економіки Ендрю В. Меллона в Університеті Піттсбурга (University of Pittsburgh), у той час як Елвін був в Піттсбурзі, він служив в якості наукового співробітника Центру університету з філософії науки (University’s Center for Philosophy of Science) та в якості професора у Вищій школі бізнесу (Katz Graduate School of Business).
У 1998 році Рот покинув Піттсбург та приєднався до факультету в Гарварді (Harvard University), але в 2012 році він повернувся в Стенфорд.
У 2013 році він став дійсним членом Стенфордського факультету, а ще прийняв почесний статус професора в Гарварді.
Академічна діяльність та професійне визнання.
Рот зробив значний внесок в області експериментальної економіки, теорії ігор та дизайну ринку.
У 1990 році він виграв премію Ланчестера за дослідження теоретико-ігрового моделювання та аналізу (Lanchester Prize for Two-Sided Matching: A Study in Game-Theoretic Modeling and Analysis (with M. Sotomayor, Cambridge University Press - both the paperback edition in 1992 and the 1990 edition)).
У 2012 році Елвін Рот спільно з Ллойдом Шеплі (Lloyd Stowell Shapley) отримав Нобелівську премію з економічних наук (Nobel Prize in Economic Sciences) – за «теорію стабільного розподілу та практику устрою ринку («for the theory of stable allocations and the practice of market design»)».
У 2013 році він розділив премію Золотий гусак (A Golden Goose Award) з Девідом Гейлом та Ллойдом Шеплі. Вони були нагороджені за свою роботу по дизайну ринку.
Рот є володарем численних стипендій, а також головою Спеціального комітету Американської економічної асоціації (The American Economic Association's Ad Hoc Committee) на ринку праці, який розробив ряд останніх змін на ринку нового (Ph.D.) економістів. Він також є членом Економетричного суспільства (The Econometric Society) і Національного бюро економічних досліджень (The National Bureau of Economic Research), Американської академії мистецтв і наук (The American Academy of Arts and Sciences).
Елвін Рот - автором багатьох наукових статей, книг та інших публікацій, які він видавав протягом своєї кар'єри в якості економіста, в тому числі теорії ігор в традиціях Боба Вілсона (2001), який він редагував з двома колегами.
Збірник праць Рота розміщений у бібліотеці Рубінштейна Університету Дьюка (The Rubenstein Library at Duke University).
Крім того, він відомий своїм умінням і досвідом в застосуванні економічних теорій до проблем реального світу.
Наукова діяльність.
Основний інтерес Рота була теорія ігор, поле прикладної математики, він шукав рішення для ситуацій, коли кілька гравців роблять взаємозалежні рішення. Він знайшов особливе натхнення в так званому алгоритмі «відкладений прийом», зведення правил, розроблених в 1960-і роки Ллойдом Шеплі і американським економістом Девідом Гейлом для забезпечення того, щоб пари гравців в вільній торговельній системі були ефективно підібрані.
Зокрема, він допоміг редизайну механізмів для вибору медиків, середніх шкіл Нью-Йорку і початкових шкіл Бостона.
Програма Нової Англії для обміну нирок (New England program for kidney exchange).
Програма призначена для роботи в першу чергу за рахунок використання двох пар несумісних донорів. Кожен донор був несумісний з її партнером, але може бути сумісним з іншим донором, який був так само несумісний зі своїм партнером. Його робота була названа Королівською шведською академією наук (Royal Swedish Academy of Sciences) в якості прикладу знайти «практичні рішення реальних проблем» («practical solutions to real-world problems»).
Випадок із практики в теорії ігор (Case study in game theory).
У 1984 році папір Рота у Національній резидентській програмі (National Resident Matching Program (NRMP)) підкреслив систему, розроблену Джоном Сталкнакером і Френсісом Дж. Маллином в 1952 році. Система була побудована на теоретичних засадах незалежно один від одного, введених Девідом Гейлом і Л. Шеплі в 1962 році Рот довів, що Національна резидентська програма була одночасно стабільна і ця стратегія доказ для неодружених жителів, але вона відкладена до подальшого вивчення питання про те, як ефективно відповідати подружнім парам.
У 1999 році Рот переробив програму відповідності, щоб забезпечити стабільні матчі навіть з подружніми парами.
Система державних шкіл Нью-Йорку (New York City public school system).
Пізніше Рот допоміг спроектувати ринок, щоб учні державних шкіл Нью-Йорка відповідали вузам, які будути вступати на перший курс. Раніше студенти складали список зі своїх п'яти привілейованих шкіл в порядку ранжирування, а потім відправляли поштою ксерокопію цього списку до кожної з п'яти шкіл. В результаті, школи могли б сказати, чи врахували їх студенти в якості першого вибору. Це означало, що у студентів був вибір однієї школи, а не п'яти. Це також означає, що студенти мали стимул, щоб приховати свої справжні уподобання. Рот і його колеги запропонували відстрочений алгоритм прийняття до шкільної дошки в 2003 році. Шкільна рада прийняла цю міру як метод відбору студентів державних шкіл Нью-Йорка.
Система державних шкіл Бостону (Boston’s public school system).
У цій роботі Елвін Рот зі своїми колегами представив подібний захід для державної шкільної системи Бостону в 2003 році.
Деякі батьки у Бостоні неофіційно визнали цю особливість системи і розробили докладні списки, щоб уникнути проблем. Бостон провів громадські слухання по системі відбору шкіл.
Найвідоміші книги Е. Рота.
- Vulkan, Nir, Alvin E. Roth and Zvika Neeman, eds. The Handbook of Market Design. Oxford University Press, 2013.
- Roth, A. E., and M. Sotomayor. Two-Sided Matching: A Study in Game-Theoretic Modeling and Analysis. Paperback ed. Cambridge University Press, 1992.
- Holmstrom, Bengt, Paul Milgrom, and Alvin E Roth, eds. Game Theory in the Tradition of Bob Wilson. Berkeley, CA: Berkeley Electronic Press, 2002.
- Kagel, J. H. and A. E. Roth, eds. Handbook of Experimental Economics. Princeton University Press, 1997.
- Roth, A. E., and M. Sotomayor. Two-Sided Matching: A Study in Game-Theoretic Modeling and Analysis. Econometric Society Monographs. Cambridge University Press, 1990.
- Roth, A. E., ed. The Shapley Value: Essays in Honor of Lloyd S. Shapley. Cambridge University Press, 1988.
- Roth, A. E., ed. Laboratory Experimentation in Economics: Six Points of View. Cambridge University Press, 1987.
- Roth, A. E., ed. Game-Theoretic Models of Bargaining. Cambridge University Press, 1985.
- Roth, A. E. Axiomatic Models of Bargaining. Lecture Notes in Economics and Mathematical Systems. Springer-Verlag, 1979.
Erev, Ido, and A.E. Roth. "Predicting How People Play Games: Reinforcement Learning in Experimental Games with Unique, MixedStrategy Equilibria." American Economic Review 88, no. 4 (September 1998): 848–881.
- Erev, Ido, and A.E. Roth. "Predicting How People Play Games: Reinforcement Learning in Experimental Games with Unique, MixedStrategy Equilibria." American Economic Review 88, no. 4 (September 1998): 848–881.
- Roth, A. E., and M. Sotomayor. "The College Admissions Problem Revisited." Econometrica 57, no. 3 (May 1989): 559–570.
- Roth, A. E. "A Natural Experiment in the Organization of Entry Level Labor Markets: Regional Markets for New Physicians and Surgeons in the U.K." American Economic Review 81, no. 3 (January 1991): 415–440.
- Roth, A. E., and E. Peranson. "The Redesign of the Matching Market for American Physicians: Some Engineering Aspects of Economic Design." American Economic Review 89, no. 4 (September 1999): 748–780.
- Roth, Alvin E., and Axel Ockenfels. "Last-Minute Bidding and the Rules for Ending Second-Price Auctions: Evidence from eBay and Amazon Auctions on the Internet." American Economic Review 92, no. 4 (September 2002): 1093–1103.
- Roth, Alvin E., Tayfun Sönmez, and Utku Ünver. "Kidney Exchange." Quarterly Journal of Economics 119, no. 2 (May 2004): 457–488.
- Slonim, R., and A. E. Roth. "Learning in High Stakes Ultimatum Games: An Experiment in the Slovak Republic." Econometrica 63, no. 3 (May 1998): 569–596.