Підприємництво
Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
Базові знання з мікроекономіки і макроекономіки
Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги)
Навчальна дисципліна «Entrepreneurship» буде корисна майбутнім менеджерам, економістам, фінансистам, налаштованим займатися підприємництвом та мати власний бізнес у сфері виробництва, здійснення робіт та надання послуг.
В сучасних умовах господарювання підприємницька діяльність є основою забезпечення розвитку економік провідних країн світу. Так, в країнах ЄС 50,1 % працездатного населення зайняті в підприємництві, що забезпечує 39,1 % обсягу реалізованої продукції. В Україні, тільки 28,4 % займаються підприємницькою діяльністю, що забезпечує 6,5 % реалізованої продукції (робіт, послуг), до цієї групи не відносяться не зареєстровані юридично особи (freelancer). Більше 30% населення України вважають себе здатними до підприємницької діяльності, однак для цього їм потрібні додаткові компетентності.
Необхідність вивчення цієї дисципліни забезпечується пріоритетністю розвитку підприємництва в світі, та Україні зокрема, що підкріплюється, також, і програмами підтримки малого бізнесу в нашій державі.
Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
- виділяти значення та особливості підприємництва в економіках розвинутих країн світу;
- знати види та принципи здійснення підприємництва;
- визначати перелік та користуватися нормативними документами, що регулюють підприємницьку діяльність в Україні;
- оцінювати вплив різних факторів на здійснення господарської діяльності суб'єктами підприємництва;
- обґрунтовувати вибір найбільш привабливих сфер підприємництва в різних видах виробництва продукції, надання послуг та здійснення робіт.
Перевагами вивчення навчальної дисципліни є відповідність отриманих знань сучасним вітчизняним і зарубіжним тенденціям в відповідній науковій сфері.
Мета та основні задачі дисципліни
Метою викладання навчальної дисципліни «Entrepreneurship» є формування системи професійних компетентностей щодо визначення пріоритетних напрямків підприємницької діяльності та умов її здійснення в сучасних умовах господарювання.
Основними завданнями вивчення даної дисципліни є
- засвоєння основних принципів та правил регулювання підприємництва в сучасних умовах;
- розвиток навичок обґрунтовування вибору найбільш привабливих сфер підприємництва в різних умовах.
Компетентність, що забезпечує
Вивчення дисципліни забезпечує формування фахівців, які здатні визначати особливості та обґрунтовувати вибір найбільш привабливих сфер підприємництва в певних умовах.
Трудомісткість
5 кредитів, 40 аудиторних годин, 1 залік, 1-2 форми поточного контролю