Візуалізація даних та візуальна аналітика
Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями): Базові знання з інформатики та економіки.
Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги):
Навчальна дисципліна «Візуалізація даних та візуальна аналітика» буде корисна студентам всіх освітніх програм, особливо тим, хто хоче ефективно використовувати інформацію та навчитися управляти нею.
Однією з найбільш актуальних задач, що стоять сьогодні перед провідними компаніями, є обробка і аналіз великих обсягів структурованих і неструктурованих даних з метою поліпшення якості прийнятих бізнес-рішень. Візуальна аналітика - це перспективна область, що швидко розвивається та поєднує у собі переваги графічної візуалізації і потужність аналітичних обчислень при роботі з великими масивами цифрової інформації. Візуалізація даних дозволяє виявляти закономірності, тенденції та кореляції, які в іншому випадку можуть залишитися непоміченими в традиційних звітах або таблицях.
Даний курс дозволить вам ефективно використовувати сучасні аналітичні інструменти та інфографіку для аналізу складних, масових соціально-економічних явищ та процесів. Ви навчитеся приймати обґрунтовані рішення на основі попередньої обробки даних та їх інтерактивної візуалізації.
Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
- обирати найбільш ефективні інструменти візуалізації даних для розв’язання конкретних бізнес-задач;
- використовувати інструменти інфографіки та обирати аналітичні методи обробки інформації в умовах мінливого інформаційного середовища;
- орієнтуватися в інформаційному просторі з метою збору необхідних даних;
- підготовити інформацію для обробки сучасними методами бізнес-аналітики
- інтерпретувати та презентувати результати аналітичних досліджень;
- підготовити звіт за результатами проведених аналітичних досліджень.
Мета та основні задачі дисципліни:
Метою викладання даної навчальної дисципліни є розширення та поглиблення теоретичних знань та набуття професійних компетентностей щодо візуальної аналітики бізнес-процесів та прийняття ефективних рішень за допомогою використання аналітичних методів та інструментів візуалізації даних.
Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
- визначення основних особливостей візуальної аналітики складних соціально-економічних явищ та процесів;
- ознайомлення з сучасною інструментальною базою (програмними продуктами) візуалізації даних;
- дослідження соціально-економічних явищ та процесів за допомогою аналітичних методів.
Компетентність, що забезпечує:
Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатності ефективного використання сучасних інструментів візуалізації даних при вирішенні різних бізнес-завдань.
Трудомісткість:
5 кредитів, 150 годин, залік.