Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

Відкрита лекція «Роль ЄС у підтримці українського приватного сектору в умовах війни»

29 квітня 2025 року відбулася відкрита онлайн-лекція спікера Катерини ЧЕЧЕЛЬ — фахівця Міжнародної фінансової корпорації, члена Групи Світового банку, у взаємодії з Центром інноваційних знань Світового банку в Україні, який функціонує на базі ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Модератором зустрічі та контактною особою від ХНЕУ ім. С. Кузнеця з питань координації роботи Центру інноваційних знань Світового банку в Україні був д.е.н., професор кафедри міжнародної торгівлі, митної справи та фінансових технологій Олег КОЛОДІЗЄВ.

У зустрічі взяли участь понад 30 осіб, серед яких були представники професорсько-викладацького складу університету, здобувачі третього рівня вищої освіти (доктори філософії, PhD) та студенти, які цікавляться даною проблематикою.

Забезпечення підтримки ЄС для розвитку українського приватного сектору в контексті вирішення глобальних проблем розвитку, економічної та соціальної політики, боротьби з бідністю, оцінки втрат від війни в Україні, а також можливості повоєнного оновлення її економіки є дуже важливим в умовах війни.

Катерина ЧЕЧЕЛЬ з використанням презентаційних матеріалів детально ознайомила учасників із системною проєктною роботою МФК, основними напрямами його діяльності в умовах воєнного стану в контексті забезпечення підтримки ЄС для розвитку українського приватного сектору.

У заході активну участь на етапі обговорення проблемних питань взяли викладачі: д.е.н., проф. Наталія ВНУКОВА, к.е.н., доц. Олексій ЄРМОЛЕНКО, к.е.н., доц. Ольга РАЦ, к.е.н., доц. Світлана АЧКАСОВА.

Найбільш чисельна група учасників зустрічі була представлена здобувачами третього рівня вищої освіти (докторами філософії, PhD), які здійснюють навчання в межах підготовки за освітньо-науковими програмами ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Активними учасниками заходу були також магістри: ГВОЗДКОВА Юлія, ІЩЕНКО Валерія, МАРЧЕНКО Олександр, РІЯКО Анна, МАТУХНО Дана, КОВАЛЬОВ Сергій.

Ознайомлення з матеріалами щодо реалізації Інвестиційної рамки України (Відновлення — Реконструкція — Модернізація) дозволило учасникам зустрічі зрозуміти, як інвестувати в Україну зараз, а також отримати практичні поради для бізнесу щодо наявних інструментів фінансування приватного сектору. Створення механізму ефективної підтримки України, що спирається на три ключові елементи (бюджетну підтримку, Інвестиційну рамку України та програми допомоги), буде сприяти стимулюванню інвестицій для відновлення України.

Відновлення економіки України розпочнеться з аналізу стану та потреб бізнесу. І в цьому безцінним буде досвід і зусилля освітян, науковців і фахівців Міжнародної фінансової корпорації, члена Групи Світового банку.

Ми вдячні Групі Світового банку за можливість співпраці, доступу до електронних ресурсів і публікацій Банку та інших матеріалів з питань розвитку. І це стає можливим, зокрема, завдяки функціонуванню Центру інноваційних знань Світового банку в Україні на базі ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Керівництво ХНЕУ ім. С. Кузнеця та його професорсько-викладацький колектив, молоді науковці, аспіранти та студенти університету зацікавлені в активізації подальшого співробітництва.

У межах активізації подальшої співпраці ми запрошуємо до участі у спільних заходах з ХНЕУ ім. С. Кузнеця та Представництва Світового банку в Україні. Було запропоновано визначити перспективні спільні напрями з досліджуваної проблематики.

Довідково:  

Сайт кафедри МТМСФТ

Архів новин