Діяльність Ради молодих вчених
Звіт
з основних результатів роботи Ради молодих вчених
ХНЕУ ім. С. Кузнеця у 2021/2022 навчальному році
Основні заходи та напрями діяльності Ради молодих вчених (РМВ) ХНЕУ ім. С Кузнеця з поширення наукової інформації про конференції, конкурси та інші наукові заходи серед студентів, молодих учених відбувались у таких напрямах:
- співробітництво з радами молодих вчених.
- участь молодих учених у наукових заходах та конференціях
1. Співробітництво з радами молодих вчених
Молоді учені є представниками університету у Раді молодих учених при Харківській обласній державній адміністрації.
За ініціативи Ради молодих вчених при ХОВА було розроблено молодіжну ініціативу « Я – молодий вчений Харківщини». Кожен молодий вчений, який хоче біти членом команди може долучитись, заповнивши реєстраційну форму. Мета даної ініціативи – популяризація молодіжної науки, проведення профорієнтаційних заходів та ознайомлення молоді із науковим світом Харківщини.
Другим заходом є Всеукраїнський проєкт «Вчений з мого регіону». Офіс підтримки вченого ініціює промоційний проєкт «Вчений з мого регіону» (наразі відбувся пілотний запуск проєкту для Київської, Дніпропетровської та Харківської областей). Мета проєкту – популяризація наукових (науково-технічних) здобутків українських вчених у закладах загальної середньої освіти регіонів України, профорієнтаційна діяльність вчених. Проєктом передбачено проведення зустрічей в різних форматах між вченими регіонів та учнями місцевих закладів загальної середньої освіти, що забезпечить зв’язок між наукою та середньою школою, впізнаваність вчених, а також виховання майбутніх поколінь науковців. Зустрічі відбудуться протягом 2022-2023 навчального року у різних форматах за тематиками досліджень вчених: лекції, інтерактиви, вебінари, дискусії, круглі столи, тематичні ігри тощо.
Також було розроблено порадник молодого вченого, який освітлює актуальні питання для сучасної молоді в науковому світі. РМВ ХНЕУ ім. С. Кузнеця підхопило цю ініціативу і активно працює над розробкою аналогічного проєкту в рамках університету за підтримки Комісії з академічної доброчесності. Молоді вчені ХНЕУ ім. С. Кузнеця кожного разу приймають участь у засіданнях комісії (є делеговані представники).
2. Участь молодих вчених у наукових заходах та конференціях
1 листопада 2022 року представники Ради долучились до онлайн зустрічі з координаторами Офісу підтримки вченого за ініціативою МОН України. Під час зустрічі було обговорено такі питання:
- основні функції та завдання Офісу підтримки вченого;
- регіональні Офіси підтримки вченого.
18 листопада 2022 року РМВ відвідала онлайн лекцію з питань циркулярної економіки. Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця є одним з організаторів проведення міжнародної конференції із питань циркулярної економіки.
На базі університету в режимі онлайн було проведено українську секцію конференції. Молоді вчені університету активно займаються питанням переробки відходів виробництва в потрібну суспільству продукцію, таким чином зменшуючи забруднення навколишнього середовища та скорочуючи витрати на сировину для наступних циклів створення продукції.
8 грудня 2022 року члени РМВ ХНЕУ ім. С. Кузнеця приймали участь у круглому столі “ЄВРОПЕЙСЬКА ІДЕНТИЧНІСТЬ. БУТИ ЄВРОПЕЙЦЕМ, БУТИ УКРАЇНЦЕМ” проєкту Еразмус+ Жан Моне «Демократична децентралізація як європейський досвід публічного управління». В рамках круглого столу було виділено такі секції:
- екологічна безпека громад Харківщини (спікерка Тетяна Столяренко – депутат Харківської обласної ради, голова ГО “Екотрансформація”, член профільної комісії з питань екології у Харківській обласній раді, засновник бренду “Чиста Слобожанщина”, м. Харків.);
- між патерналізмом і субсидіарністю: виклики участі громадян під час реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги у громадах (спікер Олег Овчаренко – тренер, фасилітатор, член виконавчого комітету МГО «Фундація ПАУСІ», співзасновник громадської організації КІПЦ «Європейський клуб»);
- Україна/ Європа: як працюють медіа (спікерка Юлія Ковтун – медійниця, ГО “Агенція міських ініціатив”, м. Чернігів);
- GESI підхід у дизайні проєктів територіальних громад (спікерка Олеся Яскевич – громадська діячка, Благодійна організація “Бачити серцем”, м. Київ)